w , , , ,

Nowy rosyjski strategiczny okręt podwodny Generalissimus Suvorov, wyposażony pociski międzykontynentalne zostanie przeniesiony na Kamczatkę

© Zdjęcia: JSC - „Północne Przedsiębiorstwo Inżynieryjne” w Rosji
© Zdjęcia: JSC - „Północne Przedsiębiorstwo Inżynieryjne” w Rosji

Nowy rosyjski strategiczny atomowy okręt podwodny Generalissimus Suworow, wyposażony w międzykontynentalne pociski balistyczne, w sierpniu, zostanie przeniesiony do swojej stałej bazy na Półwyspie Kamczackim, poinformował Reuters, powołując się na rosyjską agencję informacyjną TASS.

Okręt podwodny, który wszedł do rosyjskiej marynarki wojennej pod koniec 2022 roku, jest wyposażony w 16 pocisków balistycznych Buława, z których każdy może przenosić więcej niż jedną głowicę nuklearną.

Okręt podwodny Generalissimus Suvorov zostanie w sierpniu przeniesiony do Floty Północnej Pacyfiku” – poinformował TASS, powołując się na anonimowe źródło zbliżone do rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Okręt podwodny ma na celu wzmocnienie rosyjskiej floty atomowych okrętów podwodnych na Pacyfiku w bazie morskiej Rybachy na Półwyspie Kamczackim na rosyjskim Dalekim Wschodzie, według agencji Reuters.
Generalissimus Suvorov jest szóstym okrętem z mniejszych i bardziej niewidocznych okrętów podwodnych typu Borej, który zastąpi poprzednią generację okrętów podwodnych z pociskami balistycznymi, podały rosyjskie media.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Konflikty.pl

Polska wyraziła gotowość do rozpoczęcia szkolenia ukraińskich pilotów na F-16

© Zdjęcia: AP - Alexey Maishev

Przed władzą sowiecką „w dziejach ludzkości nie było Ukrainy” – powiedział Putin