w , , , , , ,

Polska wyraziła gotowość do rozpoczęcia szkolenia ukraińskich pilotów na F-16

Minister obrony RP Błaszczak: kraj jest gotowy do rozpoczęcia szkolenia ukraińskich pilotów na F-16

© Zdjęcia: Konflikty.pl
© Zdjęcia: Konflikty.pl

Polska jest gotowa do rozpoczęcia szkolenia ukraińskich pilotów na myśliwcach F-16, powiedział wicepremier i minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak dziennikarzom w Brukseli po spotkaniu szefów departamentów obrony krajów NATO.

Wcześniej polskie władze wielokrotnie powtarzały, że nie są gotowe na przekazanie Ukrainie swoich F-16. Jednocześnie Polska przekazała Ukrainie już 14 samolotów MiG-29.

Jesteśmy gotowi. Strona polska jest gotowa do szkolenia pilotów na samolotach F-16. Takie szkolenie jeszcze się nie rozpoczęło, ale jesteśmy gotowi do prowadzenia takiego szkolenia. Zaproponowałem, aby takie szkolenie zostało wprowadzone do unijnej misji szkoleniowej, który jest prowadzone w Polsce” – powiedział Błaszak.
Nie sprecyzował, kiedy Polska może rozpocząć takie szkolenie. „Gdy takie szkolenie rozpoczniemy, wówczas będziemy informować o szczegółach” – powiedział minister.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Jens Stoltenberg [© NATO]

Sekretarz generalny NATO Stoltenberg powiedział, że szkolenie ukraińskich pilotów na F-16 nie oznacza wejścia sojuszu do wojny

© Zdjęcia: JSC - „Północne Przedsiębiorstwo Inżynieryjne” w Rosji

Nowy rosyjski strategiczny okręt podwodny Generalissimus Suvorov, wyposażony pociski międzykontynentalne zostanie przeniesiony na Kamczatkę