w , , , ,

Ławrow ostrzegł kraje NATO przed planami szkolenia ukraińskich pilotów na F-16

Ławrow: „Siły Zbrojne Rosji mogą odpowiedzieć na plany Danii i Holandii dotyczące szkolenia pilotów Sił Zbrojnych Ukrainy na samolotach F-16”

© Zdjęcia: AP / AP
© Zdjęcia: AP / AP

Rosyjskie wojska będą mogły odpowiedzieć na zamiary krajów zachodnich, by wyszkolić ukraińskich pilotów w lataniu myśliwcami F-16” – powiedział minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Jeśli chodzi o naszą reakcję, to nie mam wątpliwości, że nasze Siły Zbrojne są w stanie na to zareagować” – powiedział Ławrow.
Według niego niektóre państwa europejskie, a zwłaszcza Dania i Holandia, starają się być w czołówce krajów, które chcą zadowolić USA.

Tu przede wszystkim pragnienie zadowoli hegemona. Kraje te aktywnie realizują linię Waszyngtonu w sprawach europejskich” – podkreślił Ławrow.

Podczas niedawnego szczytu G7 w Hiroszimie prezydent USA Joe Biden przedstawił plany szkolenia ukraińskich pilotów w lataniu F-16. Według zastępcy sekretarza Białego Domu ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Jake’a Sullivana Waszyngton i sojusznicy zdecydują w najbliższych miesiącach, kto dostarczy te samoloty Siłom Zbrojnym Ukrainy i w jakiej ilości.
Według rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej przekazanie F-16 do Kijowa to kolejny etap eskalacji konfliktu i destabilizacji sytuacji na kontynencie europejskim. Zaznaczyła, że ​​kraje zachodnie nie zdają sobie sprawy, jak takie eksperymenty mogą się skończyć.
Były wysoki rangą oficer jednego z krajów członkowskich NATO, Pierre Anro, powiedział, że prawdopodobnie ukraińscy piloci przejdą czteromiesięczne szkolenie na F-16 i będą mogli jedynie nauczyć się wykonywania ograniczonych zadań związanych do wsparcia naziemnego i bombardowania.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Marek Lapis - Forum

Możliwa jest wojna między Rosją a NATO – zadeklarował szef czeskiego Sztabu Generalnego

© Zdjęcia: PAP / ALEXEI NIKOLSKY KREMLIN POOL SPUTNIK POOL

Putin zalegalizował deportacje z okupowanych terytoriów Ukrainy