w , , , , , ,

Przed władzą sowiecką „w dziejach ludzkości nie było Ukrainy” – powiedział Putin

Putin wraz z przewodniczącym Trybunału Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej Walerijem Zorkinem przedstawili przed kamerą kolejny pseudohistoryczny spektakl – zbadali francuską mapę z XVII wieku, nie znaleźli na niej Ukrainy i doszli do wniosku, że nigdy nie istniała

© Zdjęcia: AP - Alexey Maishev
© Zdjęcia: AP - Alexey Maishev

Szef Kremla po raz kolejny oświadczył, że „władza radziecka stworzyła Ukrainę”, a przedtem – jak mówiono – „w historii ludzkości nie było Ukrainy”.
Prezydent kraju agresora Władimir Putin powiedział, że przed powstaniem Ukraińskiej SRR w 1919 roku „nie było Ukrainy w historii ludzkości”. Poinformowały o tym rosyjskie środki masowego przekazu we wtorek, 23 maja.
Szef Trybunału Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej Walerij Zorkin pokazał szefowi Kremla kopię mapy sporządzonej przez Francuzów za panowania Ludwika XIV. Podkreślił, że „Ukrainy nie ma na tej mapie”.

Na co Putin odpowiedział: „Po Rewolucji Październikowej zaczęły powstawać wszelkiego rodzaju byty quasi-państwowe, a rząd sowiecki stworzył Sowiecką Ukrainę, to jest dobrze znane. A wcześniej w historii ludzkości nie było Ukrainy”. Tereny obecnej Ukrainy obejmowały ówczesną Rzeczpospolitą – zaznaczył.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas spotkania z młodzieżą szkolną w Kaliningradzie Putin powiedział, że „Ukraina nie istniała przed powstaniem ZSRR ”. A niedawno rosyjski prezydent nazwał Ukrainęoczywistym priorytetem” dla rosyjskiej armii.

© Zdjęcia: Kreml

© Zdjęcia: Kreml

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: JSC - „Północne Przedsiębiorstwo Inżynieryjne” w Rosji

Nowy rosyjski strategiczny okręt podwodny Generalissimus Suvorov, wyposażony pociski międzykontynentalne zostanie przeniesiony na Kamczatkę

© Zdjęcia: Shutterstock

Rosjanie nie obalą Putina w najbliższym czasie. „Nie widzimy pęknięć w jego systemie” – mówi szef niemieckiego wywiadu