w , , , , ,

UE nie zdecydowała się na jedenasty pakiet antyrosyjskich sankcji

UE nie podjęła decyzji w sprawie transzy pomocy wojskowej dla Kijowa i nowego pakietu sankcji wobec Rosji

© Zdjęcia: AP Photo/Darko Vojinovic
© Zdjęcia: AP Photo/Darko Vojinovic

Na spotkaniu ministrowie spraw zagranicznych UE nie podjęli decyzji w sprawie nowej transzy finansowania wojskowego dla Ukrainy i 11 pakietu antyrosyjskich sankcji, powiedział w poniedziałek węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó.

Dzisiaj na spotkaniu, mimo że propozycje były promowane przez większość krajów, nie zapadła decyzja ani o dalszym finansowaniu dostaw broni (na Ukrainę), ani o sankcjach” – powiedział po spotkaniu Szijjártó. Jego przemówienie było transmitowane na portalu społecznościowym Facebook.
Podkreślił, że „stanowisko Węgier jest twarde jak skała„, Budapeszt nadal nie zgadza się na przeznaczenie 500 mln euro z Europejskiego Funduszu na rzecz Pokoju na uzbrojenie Ukrainy, a węgierski bank OTP widnieje na liście „sponsorów wojny„.

Węgry nie popierają również włączenia unijnej energii jądrowej do pakietu sankcji, ponieważ uważają to za zagrożenie dla ich suwerenności energetycznej, powiedział Szijjártó.
Przypomniał też, że Budapeszt nie poprze integracji Ukrainy z UE i NATO, dopóki zakarpackim Węgrom nie zostaną przywrócone prawa sprzed 2015 roku.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: NAC

Polska zaczęła liczyć szkody od ZSRR z czasów II wojny światowej

© Zdjęcia: Gorąca Linia RMF FM

Tajemniczy metalowy przedmiot spadł z nieba na dom we wsi Raków w województwie wielkopolskim