w , , ,

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani za reklamowanie alkoholu w internecie. „Sąd nie miał wątpliwości”

© Zdjęcia: Szymon Starnawski - Polska Press
© Zdjęcia: Szymon Starnawski - Polska Press

Warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie. Były poseł Janusz Palikot ma zapłacić 80 tys. zł. Gwiazda TVN Jakub Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali na grzywny po 70 tys. zł. Sąd nie miał wątpliwości, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – pisze we wtorek „Super Express„. Na sprawę promowania alkoholu przez celebrytów uwagę zwrócił Jan Śpiewak, który zawiadomił w tej kwestii prokuraturę.
Jak informował „SE„, Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Palikotowi, Wojewódzkiemu i Czechowskiemu zarzuty. Według śledczych celebryci złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny” – cytuje wyrok „Super Express„.

Poza tym Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

Sprawę do prokuratury zgłosił Jan Śpiewak

Na początku kwietnia działacz społeczny Jan Śpiewak poinformował o tym, że Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot usłyszeli zarzuty w sprawie promowania w internecie alkoholu.

Wreszcie elity, „pieszczoszki salonu” będą musieli odpowiedzieć za swoje obrzydliwe czyny. Według oceny prokuratury i mojej popełniali z pełną odpowiedzialnością przestępstwo w celu sprzedaży trucizny, kierując też swoje reklamy do bardzo młodych ludzi. Są ludźmi, którzy powinni zniknąć z przestrzeni publicznej – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Śpiewak.

Działacz społeczny zwrócił również uwagę na to, że nadzieję iż „będzie to początek fali która doprowadzi do tego, że nielegalne reklamy alkoholi, które się rozprzestrzeniły praktycznie znikną„.

W odpowiedzi na zarzuty, jakie usłyszeli celebryci, Janusz Palikot stwierdził, że „nie widzi nic zdrożnego w tym, by dzielić się swoją wiedzą o alkoholach, inspirować do ich nieoczywistych zastosowań w kuchni, czy pokazywać miejsca i historie związane z alkoholem„. Zaznaczył również, że nigdy nie namawiał nikogo do picia alkoholu.

Źródła: PAP/”Super Express”/wirtualnemedia.pl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Gorąca Linia RMF FM

Tajemniczy metalowy przedmiot spadł z nieba na dom we wsi Raków w województwie wielkopolskim

© Zdjęcia: Sean Gallup/Getty Images

Rosja może przerzucić wojska do Biełgorodu