w , ,

Najbogatszy człowiek świata zubożał w ciągu jednego dnia o 11 miliardów dolarów

© Zdjęcia: Getty Images
© Zdjęcia: Getty Images

Właściciel grupy firm LVMH, Bernard Arnault, stracił 11 miliardów dolarów w wyniku upadku akcji luksusowych marek.

Najbogatszy człowiek świata – właściciel grupy firm Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) Bernard Arnaultstracił w ciągu jednego dnia 11,2 mld dolarów na skutek spadku akcji koncernu. Informuje o tym Bloomberg.
Akcje LVMH na paryskiej giełdzie Euronext spadły o 5% podczas handlu 23 maja. W sumie europejskie firmy produkujące dobra luksusowe spadły w tej sesji o około 30 miliardów dolarów.

Według analityków ich akcje spadają w obliczu obaw rynku, że słabnąca gospodarka USA zmniejszy popyt na dobra luksusowe.

LVMH jest właścicielem między innymi luksusowych marek Louis Vuitton, Moet&Chandon i Christian Dior. W ciągu ostatniego roku akcje koncernu systematycznie rosły w cenie – łączny wzrost wyniósł 23%.

Przypomnijmy, że w kwietniu Forbes nazwał właściciela LVMH Arno najbogatszym biznesmenem 2022 roku. W tym samym miesiącu został uznany za najbogatszego człowieka na świecie. Majątek Arno szacuje się na 211 miliardów dolarów.

Wartość rynkowa firmy LVMH przekroczyła 500 miliardów dolarów. Stała się pierwszą europejską firmą, która osiągnęła taki wynik.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Ministry of Defence UK

Brytyjski minister obrony Ben Wallace przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą

© Zdjęcia: www.navy.mil

Największy na świecie okręt wojenny – amerykański lotniskowiec USS Gerald R. Ford, wpłynął do Oslo