w , , , ,

Brytyjski minister obrony Ben Wallace przybył do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą

© Zdjęcia: Ministry of Defence UK
© Zdjęcia: Ministry of Defence UK

Poinformowano o tym w środę na swojej stronie internetowej Ministerstwo Obrony Ukrainy, według którego Wallace spotkał się już z szefem resortu Ołeksijem Reznikowem. Obaj ministrowie rozmawiali o trwającym szkoleniu ukraińskich żołnierzy w Wielkiej Brytanii oraz o zbliżającym się szczycie NATO w Wilnie.

Oczywiście rozmawialiśmy o perspektywie członkostwa Ukrainy w NATO” – powiedział Reznikow w oświadczeniu prasowym, zgodnie z którym dyskutowano także o planie pokojowym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i uzbrojeniu Ukrainy.

Zwłaszcza jeśli chodzi o broń, która pozwala zadawać obrażenia przeciwnikowi na duże odległości, na przykład pociski Storm Shadow” — stwierdził Reznikov. Te pociski manewrujące mają zasięg ponad 250 kilometrów i są pierwszą amunicją o tak dużym zasięgu, jaką dostarczyli sojusznicy Kijowa.

Wielka Brytania wraz ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami europejskimi jest jednym z kluczowych sojuszników Ukrainy, która od lutego ubiegłego roku stawia opór rosyjskiej inwazji. Od początku tego roku Zełenski odwiedził Londyn tylko dwa razy, ostatni raz na początku ubiegłego tygodnia.

(mil.gov.ua)

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Shutterstock

Rosjanie nie obalą Putina w najbliższym czasie. „Nie widzimy pęknięć w jego systemie” – mówi szef niemieckiego wywiadu

© Zdjęcia: Getty Images

Najbogatszy człowiek świata zubożał w ciągu jednego dnia o 11 miliardów dolarów