w , , , , ,

Media dowiedziały się o chińskiej ofercie dla Europy

Lee Hui zasugerował, by Europa podjęła szybkie działania, aby położyć kres „konfliktowi ukraińskiemu” i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się, podają źródła

© Zdjęcia: RIA Novosti/Reuters
© Zdjęcia: RIA Novosti/Reuters

Podczas swojego tournée po Europie specjalny przedstawiciel Chin do spraw euroazjatyckich Li Hui zaproponował pozostawienie tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy pod kontrolą Rosji — jak donosi The Wall Street Journal, powołując się na źródła.

Mówi się, że Li Hui wysłał jasny komunikat, że „sojusznicy USA w Europie powinni stanąć w obronie swojej autonomii i zażądać natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie, pozostawiając Rosji te części jej mniejszego sąsiada, które obecnie okupuje”.

Według urzędników europejskich Li Hui zasugerował, aby Europa rozważyła Chiny jako ekonomiczną alternatywę dla USA i podkreślił potrzebę szybkiego działania w celu zakończenia „konfliktu ukraińskiego” i zapobieżenia jego rozprzestrzenianiu się.

Z kolei przedstawiciele UE zaznaczyli, że nie popierają zamrożenia wojny i poinformowali chińskiego wysłannika, że ​​„nie da się oddzielić Europy od Ameryki i że Europa nie zrezygnuje ze swojego poparcia dla Ukrainy”.

Podczas spotkania z Li Hui europejscy dyplomaci przekazali także trzy kluczowe przesłania, w tym konieczność wywarcia presji ze strony Chin na Rosję w celu wprowadzenia zakazu użycia broni jądrowej, odmowę udzielenia przez Chiny pomocy wojskowej Federacji Rosyjskiej, a także wsparcie Pekinu dla wysiłków międzynarodowych w sprawie bezpieczeństwa elektrowni jądrowej Zaporoże.

Przypomnijmy, że Li Hui jest obecnie w Moskwie. Dziś prowadzi rozmowy z szefem MSZ FR Siergiejem Ławrowem.

Wcześniej okazało się, że Chiny znalazły przyczynę „kryzysu” na Ukrainie. Pekin uważa, że ​​obecny „kryzys ukraiński” to tragedia, której można było uniknąć.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Michał Szula, MAFRA

Lider zespołu Rammstein upadł na scenie

© Zdjęcia: КМВА - Telegram

Szczątki pocisków spadły w trzech dzielnicach Kijowa