w , , , , ,

Kijów ma listę ludzi, których chce zabić, na czele z Putinem. Prezydent nie jest w niebezpieczeństwie — powiedział Pieskow

Putin na czele listy ludzi, których Ukraina chce zabić – powiedział wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego. Rzecznik Kremla odpowiedział, że rosyjskiemu prezydentowi nie grozi niebezpieczeństwo.

© Zdjęcia: PAVEL BEDNYAKOV/SPUTNIK/KREMLIN; PAP/EPA
© Zdjęcia: PAVEL BEDNYAKOV/SPUTNIK/KREMLIN; PAP/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin jest na szczycie listy osób, które Ukraina chce zabić, powiedział wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki niemieckiej gazecie Die Welt. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow odpowiedział, że Putinowi nie grozi niebezpieczeństwo, bo rosyjskie służby specjalne „wiedzą, co robią”.
Według Skibickiego — Kijów chce wyeliminować Putina, bo szef Kremla „koordynuje wszystko, co się dzieje i o wszystkim decyduje”. „Putin zauważa, że ​​coraz bardziej się do niego zbliżamy, ale może też boi się, że zostanie zamordowany przez swoich” – zadeklarował Skibicki.

W odpowiedzi na wypowiedzi Skibickiego rzecznik Kremla nazwał Ukrainę „reżimem terrorystycznym” z „terrorystycznymi celami”. Według TASS dodał również, że rosyjska „specjalna operacja wojskowa” była więcej niż uzasadniona i więcej niż konieczna. Rosyjscy urzędnicy nazywają inwazję na Ukrainę, rozpoczętą przez Moskwę w lutym 2022 r., specjalną operacją wojskową.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: US Army - Steven Hitchcock

Stany Zjednoczone i Korea Południowa przygotowują masowe manewry wojskowe przed możliwym atakiem blisko granicy z KRLD

© Zdjęcia: GCIS/GovernmentZA/flickr.com

Kanclerz Scholz planuje ponownie rozmawiać z Putinem…