w , , , , ,

Kanclerz Scholz planuje ponownie rozmawiać z Putinem…

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz planuje ponownie porozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, kiedy nadejdzie „właściwy czas”. Oświadczył, że chcę zapobiec konfliktowi między NATO a Rosją. Wywiadu udzielił niemieckiemu dziennikowi Kölner Stadt-Anzeiger.

© Zdjęcia: GCIS/GovernmentZA/flickr.com
© Zdjęcia: GCIS/GovernmentZA/flickr.com

Ostatni raz obaj przywódcy rozmawiali przez telefon w grudniu ubiegłego roku. Scholz wezwał wówczas Putina do wycofania armii rosyjskiej z Ukrainy. W rozmowie telefonicznej szef Kremla oskarżył Zachód o prowadzenie „niszczycielskiej polityki”.

Napięcia między Moskwą a Berlinem tylko się nasiliły wraz z odwetem, zwłaszcza po tym, jak Niemcy zgodziły się w styczniu na dostawę niemieckich czołgów Leopard 2 na Ukrainę.

W rozmowie z niemieckim dziennikiem Scholz podkreślał, że jego celem jest „aktywne wspieranie Ukrainy”, ale jednocześnie chce uniknąć bezpośredniego konfliktu między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosją. Dodał, że dla Niemiec ważna jest ścisła współpraca z partnerami.

Zapytana o możliwość zakończenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w drodze negocjacji kanclerz odpowiedziała, że ​​Putin musi zrozumieć, że wojny nie można zakończyć przez zawarcie „jakiegoś zimnego pokoju”.
Na przykład poprzez przekształcenie obecnej linii frontu w nową granicę między Rosją a Ukrainą” – dodał Scholz. Według niego konieczne jest osiągnięcie „sprawiedliwego pokoju, którego warunkiem jest wycofanie wojsk rosyjskich” z terytorium Ukrainy.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: PAVEL BEDNYAKOV/SPUTNIK/KREMLIN; PAP/EPA

Kijów ma listę ludzi, których chce zabić, na czele z Putinem. Prezydent nie jest w niebezpieczeństwie — powiedział Pieskow

© Zdjęcia: Siły Powietrzne USA/starszy lotnik Christopher Willis

Holandia może wysłać F-16 na Ukrainę po przeszkoleniu pilotów