w , ,

Stany Zjednoczone i Korea Południowa przygotowują masowe manewry wojskowe przed możliwym atakiem blisko granicy z KRLD

Stany Zjednoczone i Korea Południowa przygotowują masowe manewry wojskowe przed możliwym atakiem

© Zdjęcia: US Army - Steven Hitchcock
© Zdjęcia: US Army - Steven Hitchcock

Siły zbrojne Korei Południowej i USA rozpoczęły dziś zakrojone na szeroką skalę wspólne ćwiczenia wojskowe symulujące odparcie ataku KRLD. Według agencji Reuters poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Korei Południowej. Manewry Korei Południowej i USA wywołują gniew Pjongjangu, który określa je jako ćwiczenia inwazyjne i regularnie odpowiada na nie testami rakiet lub innej broni.

Około 2500 żołnierzy z Korei Południowej i USA bierze udział w pięciodniowych manewrach w rejonie Pjongczangu w pobliżu granicy z KRLD. Rozmieszczono czołgi, haubice, śmigłowce bojowe i „niewidzialne” myśliwce, które dzięki technologii stealth są trudne do wykrycia przez radary – poinformowało ministerstwo. Według niego to największe południowokoreańsko-amerykańskie ćwiczenie tego rodzaju.

„Ćwiczenia demonstrują naszą gotowość do zdecydowanej odpowiedzi na zagrożenia nuklearne i rakietowe oraz możliwy atak Korei Północnej” – dodało ministerstwo.

W zeszłym tygodniu północnokoreańskie media państwowe opisały zbliżające się południowokoreańsko-amerykańskie manewry jako przygotowania do wojny i poinformowały, że Waszyngton i Seul „spotkają się z odpowiednim odwetem”.

Według doniesień mediów, przywódca Korei Północnej Kim Jong-Un zatwierdził również ostatnie przygotowania do wystrzelenia pierwszego wojskowego satelity szpiegowskiego Korei Północnej. Według ekspertów satelita pozwoli KRLD dokładniej trafiać w cele w przypadku wojny.
Amerykańska grupa analityczna 38 North poinformowała, że ​​nowa północnokoreańska strona startowa odnotowała w ostatnich dniach wzmożoną aktywność, co może wskazywać na rychłe wystrzelenie satelity.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: zdjęcie ilustracyjne - ShutterStock

Pierwszą elektrownię atomową w Polsce zbuduje amerykański Bechtel

© Zdjęcia: PAVEL BEDNYAKOV/SPUTNIK/KREMLIN; PAP/EPA

Kijów ma listę ludzi, których chce zabić, na czele z Putinem. Prezydent nie jest w niebezpieczeństwie — powiedział Pieskow