w , , ,

USA pokazały „agresywny” manewr chińskiego samolotu

W ubiegłym tygodniu chiński myśliwiec J-16 niebezpiecznie zbliżył się do amerykańskiego RC-135 – poinformował Pentagon

© Zdjęcia: wikipedia
© Zdjęcia: wikipedia

Myśliwiec chińskich sił powietrznych wykonał „nieracjonalnie agresywny” manewr w pobliżu amerykańskiego samolotu bojowego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Południowochińskim. Poinformowała o tym agencja Reuters 31 maja, powołując się na Pentagon.
Według dowództwa wojskowego USA odpowiedzialnego za region Indo-Pacyfiku incydent z udziałem chińskiego samolotu J-16 miał miejsce w zeszłym tygodniu i zmusił amerykański samolot rozpoznawczy RC-135 do przelotu przez obszar turbulencji.

Stany Zjednoczone będą nadal latać, żeglować i działać bezpiecznie i odpowiedzialnie tam, gdzie pozwala na to prawo międzynarodowe” – podkreślił Departament Obrony USA.

Film opublikowany przez wojsko USA pokazuje chiński myśliwiec lecący przed amerykańskim samolotem, z kokpitem RC-135, który trzęsie się, gdy przechodzi przez turbulencje.
Przypomnijmy, dzień przed tym, jak stało się wiadome, że Chiny odrzuciły prośbę USA o spotkanie szefów departamentów obrony obu krajów, Lloyda Austina i Li Shangfu, na dorocznym forum bezpieczeństwa w Singapurze.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: Creative Commons

Rosyjscy antyputinowscy partyzanci rekrutują tysiące członków do ataków na Moskwę

© Zdjęcia: PAP - Łukasz Gągulski

Prezydent Andrzej Duda przestrzegał przed pochopnymi wypowiedziami o klęsce Rosji