w , , ,

Armia rosyjska straciła od początku wojny już ponad 200 000 żołnierzy…

© Zdjęcia: cepa.org
© Zdjęcia: cepa.org

Według Kijowa, w ciągu ostatniej doby na Ukrainie zginęło kolejnych 610 żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego liczba ofiar w szeregach armii rosyjskiej wzrosła do 200 590. Sztab Generalny poinformował w środę na Facebooku, że w ciągu minionej doby Moskwa straciła także dziewięć czołgów, siedemnaście opancerzonych bojowych wozów piechoty, szesnaście systemów artyleryjskich i dwa systemy przeciwlotnicze.

Według Kijowa, od początku inwazji na Ukrainę Rosja straciła 3771 czołgów, 7365 bojowych wozów piechoty, 3166 systemów artyleryjskich i 318 systemów obrony powietrznej.
Zarówno Rosja, jak i Ukraina ujawniają minimalne informacje o własnych stratach militarnych. Moskwa ostatnio przyznała we wrześniu, że od początku inwazji zginęło 5937 jej żołnierzy. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, John Kirby, powiedział na początku maja, że ​​inwazja pochłonęła, według szacunków Waszyngtonu, 100 000 ofiar po stronie rosyjskiej tylko w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, w tym ponad 20 000 zabitych. Moskwa natychmiast uznała jego twierdzenia za bezsensowne. Zachodnie władze szacowały wcześniej łączną liczbę zabitych i rannych rosyjskich żołnierzy na ponad 200 tys., w przypadku armii ukraińskiej zachodnie szacunki mówią o około 100 tys. zabitych lub rannych obrońców kraju.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: PAP - Łukasz Gągulski

Polska nie może dostarczyć Ukrainie F-16, ale oferuje alternatywę…

© Zdjęcia: Zaczerpnięto z Twittera

Koniec z Mieszkaniami Plus. „Program się nie sprawdził”