w , , , ,

Zacharowa stwierdziła, że gloryfikacja przez Polskę Żołnierzy Potępionych: „skończy się łzami”

© Zdjęcia: RIA Novosti / Służba prasowa rosyjskiego MSZ
© Zdjęcia: RIA Novosti / Służba prasowa rosyjskiego MSZ

Polska kampania gloryfikująca powojenne podziemie, które popełniło liczne morderstwa, czeka opłakany koniec” – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. (red. – Kreml ostatnimi czasy lubi zmieniać przebieg historii a w szczególności, jeśli chodzi o Polskę)

Polski Instytut Pamięci Narodowej aktywnie działa na rzecz gloryfikacji uczestników powojennego podziemia, tzw. liczne zabójstwa polskich i sowieckich funkcjonariuszy organów ścigania, żołnierzy Armii Czerwonej, a także ludności cywilnej” – powiedziała Zacharowa na briefingu MSZ.

W marcu 2023 roku Centralny Bank Polski wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską przedstawiającą Józefa Kurasia (pseudonim: „Orzeł”, „Ogień”), dowódcę Wojska Polskiego i Armii Krajowej oddziału działającego w latach powojennych na pograniczu polsko-słowackim.
Zacharowa porównała walczących, polskich oddziałów do działających gangów. Stwierdziła, że Polska pisze historię na nowo i takie czyny źle się skończą.

W ubiegłym roku rosyjska FSB opublikowała tzw. nowe dokumenty archiwalne, z których, podobno wynika, że ​​żołnierze Armii Krajowej, na czele z rządem emigracyjnym w Londynie, aktywnie współpracowali z nazistami przeciwko Związkowi Sowieckiemu i czynili to aż do całkowitego upadku III Rzeszy. FSB stwierdziła, że „część polskich nielegalnych formacji paramilitarnych, min. „Armia Krajowa”, brała udział w akcjach karnych przeciwko polskim patriotom i „partyzantom sowieckim”, a także w „mordowaniu pokojowo nastawionej ludności ukraińskiej i białoruskiej”. Po wojnie w PRL „Akowcy” otrzymali przydomek „żołnierzy potępionych” za współpracę z „okupantem”. Publikacje w rosyjskich portalach informacyjnych typu – Ria.ru obrazują, że „w dzisiejszej Polsce bandyci i oprawcy z „Armii Krajowej” czczeni są jako „bohaterowie”.

© Zdjęcia: RIA Novosti
© Zdjęcia: RIA Novosti

Teraz, wszyscy musimy się zastanowić, kto tu piszę „historię na nowo”

Źródło: https://ria.ru/20230524/polsha-1873856552.html

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: www.navy.mil

Największy na świecie okręt wojenny – amerykański lotniskowiec USS Gerald R. Ford, wpłynął do Oslo

Zdjęcia: PAP/Newscom

„Rozmieściliśmy brytyjskie rakiety, czołgi Leopard i systemy z Francji i Włoch”. Kontrofensywa trwa od kilku dni – powiedział doradca Zełenskiego