w , , ,

Kreml skomentował doniesienia o chorobie Łukaszenki

© Telegram - Пул Первого
© Telegram - Пул Первого

Kreml – 15 maja – Twit.pl. Kreml poinformował, że nie ma oficjalnych doniesień z Mińska o stanie zdrowia Aleksandra Łukaszenki wśród plotek o jego chorobie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że w tej sprawie lepiej kierować się oficjalnymi wypowiedziami białoruskich władz.

Wcześniej liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wezwała opinię publiczną na Białorusi i społeczność międzynarodową do „przygotowania się na każdy scenariusz”, podczas gdy oficjalne Mińsk i państwowe media unikają rozpowszechniania plotek o chorobie de facto przywódcy Białorusi Łukaszenki.

Łukaszenka nie pojawił się publicznie od 9 maja, kiedy wziął udział w obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie, ale opuścił kolację wydaną przez jego bliskiego sojusznika, prezydenta Rosji Władimira Putina. Białoruskie media zwróciły wówczas uwagę na „niezdrowy wygląd” Łukaszenki.

14 maja nie pojawił się w stolicy Białorusi na uroczystości z okazji Dnia flagi narodowej, herbu i hymnu kraju. Podczas uroczystości premier Białorusi odczytał przemówienie w imieniu Łukaszenki.

68-letni Łukaszenka w ciągu ostatnich trzech tygodni nie pojawiał się też na innych imprezach publicznych, ale nie ma oficjalnych oświadczeń dotyczących jego stanu zdrowia ani przyczyn nieobecności.

W dniu dzisiejszym, w sieciach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Łukaszenki na tle plotek o jego chorobie.

© Telegram - Пул Первого
© Telegram – Пул Первого

„(Łukaszenko – red.) pracuje dziś w centralnym punkcie dowodzenia Sił Obrony Powietrznej” – poinformował kanał Telegram.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Shutterstock - Flagi Państw G7

Kraje „wielkiej siódemki” ogłoszą nowe środki przeciwko rosyjskiemu eksportowi na szczycie w Japonii – poinformowały środki masowego przekazu

© Zdjęcia: Aeroflot

Federacja Rosyjska kupiła części zamienne do samolotów Boeing i Airbus pomijając sankcje