w , , ,

Federacja Rosyjska kupiła części zamienne do samolotów Boeing i Airbus pomijając sankcje

Rosja stworzyła schematy obejścia zachodnich sankcji poprzez kupców na Bliskim Wschodzie iw krajach azjatyckich

© Zdjęcia: Aeroflot
© Zdjęcia: Aeroflot

Części zamienne do samolotów Boeinga, Airbusa i innych producentów przybyły do ​​Rosji w zeszłym roku pomijając sankcje. Poinformowało o tym amerykańskie wydanie The New York Times w poniedziałek, 15 maja.

Media dodają, że informacje były zebrane i przeanalizowane przez amerykański zbiór danych handlowych Import Genius, który zauważa, że ​​części samolotów warte dziesiątki milionów dolarów zostały wysłane do rosyjskich linii lotniczych objętych sankcjami USA, w tym Russia Airlines, Aeroflot, Ural Airlines, S7 Airlines, Utair Aviation i Pobeda.

Takie przesyłki są możliwe, tylko dzięki nielegalnym planom stworzonym w celu obejścia sankcji poprzez przemieszczanie towarów przez nieoficjalnych nabywców, często zlokalizowanych na Bliskim Wschodzie iw krajach azjatyckich.

Dane celne obejmowały ponad 5000 oddzielnych wysyłek części samolotów do Rosji w ciągu ośmiu miesięcy 2022 roku, od prostych śmigieł po rozrusznik silnika samolotu Honeywell o wartości 290 000 USD.

Większość produktów została wysłana przez takie kraje jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Chiny i Malediwy. Kilka partii zostało wysłanych bezpośrednio z USA i krajów europejskich.

Przypomnijmy, że negocjacje w sprawie nowych sankcji wobec Federacji Rosyjskiej mogą się przeciągać. Niektóre kraje UE uważają sankcje za zbyt łagodne, podczas gdy inne obawiają się zniszczenia ich więzi międzynarodowych.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Telegram - Пул Первого

Kreml skomentował doniesienia o chorobie Łukaszenki

© Zdjęcia: SITA/AP

Łukaszenka powiedział, że zwiększył gotowość bojową armii po zastrzeleniu samolotów w Federacji Rosyjskiej