w , , , ,

Dziś w nocy, Rosja przeprowadziła zakrojony na szeroką skalę atak na Kijów

Silne eksplozje pocisków przeciwlotniczych wstrząsnęły dziś w nocy ukraińską stolice

© Reuters - Zdjęcia: Gleb Garanich
© Reuters - Zdjęcia: Gleb Garanich

Według władz używał dronów i rakiet, w tym podobno balistycznych. Agencja Ukrinform poinformowała o 20 eksplozjach, które słychać było w stolicy Ukrainy. Według burmistrza miasta Vitali Klitschko w atakach ranne zostały co najmniej trzy osoby. Alert lotniczy obowiązywał w większości innych części Ukrainy w nocy i dziś rano.

Władze wielokrotnie ostrzegały mieszkańców Kijowa w nocy i wzywały do ​​schronienia się i pozostania tam do odwołania. Według Ukrinformu w stolicy kraju zaatakowanego przez Rosję dwukrotnie ogłoszono alarm lotniczy.

„Dzisiaj wróg ponownie przeprowadził zmasowany atak na Ukrainę z użyciem różnego rodzaju pocisków. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano dwa ataki rakietowe na Konstantynówkę w obwodzie donieckim, gdzie przeciwnik użył systemu obrony powietrznej S-300. Ponadto Federacja Rosyjska przeprowadziła 48 nalotów i ponad 50 ataków przy pomocy wyrzutni salw rakietowych” – poinformował ukraiński Sztab Generalny w porannym raporcie.

Szef Sztabu Generalnego Ukrainy Walerij Załużny poinformował rano, że siły ukraińskie zestrzeliły wszystkie 18 rakiet różnych typów, których Rosja użyła w skoncentrowanym nocnym ataku na Ukrainę. Według niego Rosja wystrzeliła z powietrza sześć pocisków balistycznych Kinzhal, dziewięć pocisków manewrujących Kalibr ze statków na Morzu Czarnym i trzy pociski taktyczne Iskander z ziemi.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: SITA/AP

Łukaszenka powiedział, że zwiększył gotowość bojową armii po zastrzeleniu samolotów w Federacji Rosyjskiej

© NASA - Zdjęcia

Teleskop Jamesa Webba znalazł kometę z parą wodną