w , ,

Zwłoki kobiety na wysypisku śmieci pod Częstochową. Kobieta miała liczne rany głowy

Do makabrycznego odkrycia doszło w środę 17 maja na wysypisku w Sobuczynie

© Zdjęcia: regenmonterey.org
© Zdjęcia: regenmonterey.org

Na miejskim składowisku odpadów natrafiono na ciało kobiety.

Do przypadkowego odnalezienia zwłok kobiety w wieku około 40 lat doszło w środę około godziny 18 na wysypisku śmieci w Sobuczynie, w gminie Poczesna pod Częstochową.

Wczoraj około godziny 18 w Sobuczynie przy ulicy Konwaliowej, na terenie sortowni odpadów komunalnych ujawniono nieznane zwłoki kobiety. Prokurator zarządził sekcję zwłok” – mówi asp. szt. Barbara Poznańska z KMP w Częstochowie.

Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają, jak doszło do tego, że kobieta zmarła, a jej ciało znalazło się na wysypisku.

Na miejscu zdarzenia prokurator przeprowadził oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej. Na podstawie tych oględzin ustalono, że są to zwłoki kobiety w wieku około 40 lat. W wyniku oględzin stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną zgonu tej kobiety są liczne obrażenia głowy. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety o nieustalonej dotychczas tożsamości, do którego doszło najprawdopodobniej 17 maja” – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że zwłoki kobiety zostały przywiezione na teren wysypiska przez śmieciarkę najprawdopodobniej z terenu Częstochowy. W piątek w Katowicach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, która ma dać odpowiedź na pytanie o bezpośrednią przyczynę zgonu, a także jaki był mechanizm powstałych obrażeń. Będą również pobrane od zmarłej próbki w celu oznaczeniu profilu DNA, co ma pomóc w ustaleniu jej tożsamości.
W czwartek 18 maja Centrum Usług Komunalnych poinformowało o tym, że na terenie miasta i gminy Częstochowa (18 i 19 maja) mogą nastąpić opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
© Zdjęcia: LIBKOS - AP

Siły Zbrojne ogłosiły ofensywę na zachód od Bachmutu

© Zdjęcia: marina.difesa.it

Włoski niszczyciel rakietowy ITS Caio Duilio dopłynął do polskiego wybrzeża, aby wesprzeć obronę w czasie wojny